خانه / Micro Graph

Micro Graph

ثبت‌نام در مسابقه عکس میکروسکوپی MicroGraph

برای شرکت در مسابقه ابتدا شرایط و توضیحات مسابقه را مطالعه فرموده و سپس در پایین همین صفحه ثبت‌نام خود را تکمیل کنید.

شرایط و قوانین مسابقه:

🔹هر فرد میتواند نهایتا ۵ عکس را در بخش مسابقه شرکت دهد. این عکس ها میتواند شامل هر نوع نمونه میکروسکوپی باشد. نمونه های ماکروسکوپی که در برخی آزمایشگاه ها استفاده میشوند نیز میتوانند در بخش مسابقه شرکت داده شوند.
🔹کیفیت عکس برداری با دوربین موبایل های شخصی قابل قبول است و الزامی به استفاده از دوربین‌های مخصوص میکروسکوپی نیست.
🔹 برای هر عکس باید ۲عکس همراه (از همان مکان یا همان نمونه یا لام) فرستاده شود تا از اصالت عکس اطمینان حاصل شود. عکس های همراه لازم به داشتن شرایط مسابقه ای نیستند و داوری نمیشوند.
🔹عکس ها باید بدون تغیرات و ادیت و با کیفیت اصلی (به طور فایل) ارسال شوند. در غیر این صورت در بخش مسابقه پذیرفته نمیشوند.
🔹ویژگی های دقیق عکس شامل: نام نمونه – نام گیرنده عکس – مقدار زوم میکروسکوپ – نوع و نام تولید کننده میکروسکوپ – نام دوربین یا موبایل – خلاصه مراحل آماده سازی نمونه – نوع رنگ‌آمیزی (در صورت عدم رنگ‌آمیزی به آن اشاره کنید) –  فیلتر نوری میکروسکوپ (در صورت عدم استفاده به آن اشاره کنید) – زمان و مکان ثبت عکس – نام آماده کننده نمونه (که الزاما خود گیرنده عکس نیست)  و توضیحات اختیاری عکس، برای هر عکس ذکر شود. (دانلود فایل word توضیحات)
🔹عکس میتواند دارای توضیحات اضافه یا نظر شخصی فرستنده تا حداکثر ۳خط (۵۴ کلمه) باشد.
🔹هزینه شرکت در مسابقه ۸هزار تومان است؛ با ورود به مسابقه میتوانید یک تا پنج عکس را با شرایطی که ذکر شد با نام خود در مسابقه شرکت دهید.
🔹مسابقه از اول ترم جاری شروع شده و در پایان ترم تمام میشود. مهلت نهایی ارسال عکس ها یکم بهمن ماه میباشد.
🔹 
برای ارسال آثار میتوانید عکس اصلی، ۲ عکس همراه و توضیحات را به ربات تلگرامی مسابقه و یا ایمیل مسابقه ارسال کنید.
🔹بسته به میزان استقبال شما عزیزان، تلاش میشود نمایشگاهی از عکس های منتخب در دانشکده به نمایش درآید.
🔹از فرستندگان عکس های منتخب بخش مسابقه تقدیر شده و به آنها جوایز نقدی تعلق میگیرد.
🔹ضمنا شرکت در مسابقه به معنی موافقت فرستنده با استفاده از تصویر ارسال شده، با ذکر نامش، توسط برگزار کننده مسابقه میباشد.

ملاک گزینش عکس های برتر مسابقه:

در نهایت هر دو ویژگی علمی و هنری عکس ها مورد ارزیابی قرار میگیرد و عکس های برتر مسابقه بر اساس ویژگی های زیر داوری میشوند. هرچه در یک عکس موارد بیشتری رعایت شده باشد امتیاز بیشتری کسب میکند:

🔸محتوای علمی تصویر
🔸فکوس مناسب روی نمونه
🔸کادر بندی مناسب از خود نمونه (نه الزاما تصور دایره ای کامل از میکروسکوپ)
🔸زیبایی بصری: مانند رنگ آمیزی مناسب، تنظیم کنتراست تصویر یا فیلتر نوری میکروسکوپ (قبل از عکس برداری)
🔸زاویه دید هنری
🔸ویژگی خاص تصویر
🔸خلاقیت

توضیحات:

🔹هر فرد میتواند یکی از ۵ عکس خود را به موضوعات غیر میکروسکوپی اختصاص دهد. مانند عکس های اتفاقات جذاب آزمایشگاه، مراحل تهیه نمونه، نتیجه آزمایشات یا… باشد. این عکس در بخش مسابقه شرکت داده نمیشود و از بهترین عکاس به عنوان بهترین “دانش‌بین” تقدیر میشود.
🔹همچنین با برسی متن همراه تصویر، از خلاق ترین نوع نگاه به تصویر مانند نگاه طنز، ادبی، عاطفی یا… با عنوان “قلم زیبا” تقدیر خواهد شد و این مورد نیز جزو موارد مسابقه‌ای نمیباشد.

بدیهی است توانایی های آماده سازی و تهیه نمونه، کار با میکروسکوپ، تصویر برداری و نگاه خلاق شما در نتیجه کار شما تاثیر گذار بوده و به طور مستقیم مورد ارزیابی قرار نمیگیرند.
همچنین تلاش میشود فایل های آموزشی مربوطه در کانال انجمن زیست شاهد در دسترس علاقه مندان قرار گیرد.

 

ارسال آثار:

  • ایمیل مسابقه Micrograph@Zistnovin.ir
  • ربات تلگرامی مسابقه Micrographbot@

لطفا در صورت ارسال آثار با ایمیل، هر یک از عکس‌های خود را جداگانه ایمیل کنید، و علاوه بر عکس اصلی با کیفیت بالا + ۲ عکس همراه + فایل توضیحات را ارسال کنید.(دانلود فایل Word برای تکمیل توضیحات).

 

برای ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:

*قوانین را مطالعه کردم و میخواهم ثبت‌نام کنم*

(ثبت‌نام شما پس از پرداخت هزینه مسابقه کامل شده و سپس میتوانید ۵ عکس را از مسیر های اعلام شده نهایتا تا اول بهمن‌ماه به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایید.)

دنبال کردن صفحه اینستاگرام مسابقه میکروگراف : Micro.Graph@